FLOCK

Stříkací automat 

Abychom byli schopni vyrábět mnohatisícové série kvalitního flockování, používáme k nástřiku lepidla na výrobek pětiosý stříkací automat. Díky tomu na jakýkoliv 3D produkt naneseme lepidlo v přesně definované vrstvě a ve velmi krátkém čase. 

Sítotiskový automat
Další možností nanášení lepidla je sítotisk. Používá se především pro flockování přesných tvarů na plochy - typicky flock loga na textil, papír nebo plast. I zde disponujeme automatickým strojem s vysokou produktivitou tisku.

Naše reference

Ochrana zapékacích válců v průmyslových kopírovacích strojích Xerox. Objem cca 20 000ks/měsíc. Vysoké nároky na kvalitu.

jsro_images/BC.jpg
Johnnie Walker flockingJohnnie Walker Blue Label flocked top  Johnnie Walker Blue Label držák hrdla             Johnnie Walker Blue Label box

Držák hrdla u luxusního obalu prémiové kolekce Johnnie Walker Blue Label. Objem 100 000ks

Pěnové vložky do krabic k luxusním sluchátkům AKG812 Pro.

AKG812 Headphone box foam

Co je flockování a jak funguje
Flockování je technologie, kterou je možné vytvořit semišový povrch téměř na jakémkoliv výrobku. Výhodou je, že tohoto jemně sametového povrchu můžeme dosáhnout jak u velkých ploch, tak u složitých tvarů. Princip spočívá v nanesení vrstvy lepidla na povrch výrobku a následné "nastřílení" jednotlivých chloupků velmi vysokým napětím - typicky 70kV. Vysoké napětí způsobí, že chloupky stojí jeden vedle druhého kolmo k povrchu výrobku a vytvoří tak sametový povrch.

Materiály, které lze poflockovat
Pokrýt flockem je možné prakticky jakýkoliv materiál. Flockujeme běžně všechny druhy plastů, kovy, dřevo, papír, sklo, keramika, měkké i tvrdé pěny, koberce i textil.

Odolnost flockovaného povrchu
Odolnost vždy volíme dle druhu aplikace a určuje ji použité lepidlo. Při zpracování kalkulace je vždy konzultována míra potřebné odolnosti a dle toho voleno lepidlo, které dané aplikaci vyhovuje. 

FLOCKOVÁNÍ
SÍTOTISK
TAMPONOVÝ TISK
HORKÁ RAŽBA
GRAVÍROVÁNÍ

FLOCKOVÁNÍ

Flockování je vysokonapěťové nanášení polyamidových vláken na povrch produktu, jehož cílem je vytvoření sametového povrchu. Naše společnost disponuje nástřikovým automatem, díky kterému je při seriovém zpracování lepidlo vždy nanášeno ve stejné vrstvě na stejná místa. Ano i tato myš je pokryta flockem...

SÍTOTISK

Sítotisk je nejběžnější technologií používanou pro potisk plochého materiálu. Hodí se především pro serie od stovek kusů výše. Tisknout je možné od nejmenších motivů po několikametrové tisky. Naše zkušenosti v tomto oboru jsou rozsáhlé, sítotisku se věnujeme již od roku 1993.

TAMPONOVÝ TISK

Tamponový tisk pracuje na principu přenosu barvy tamponem. Nejprve je do speciální matrice vyleptán motiv tisku. Poté je na matrici nanesena barva a ta je ostrým plechem setřena. Zbyde pouze barva ve vyleptané části. Ta je následně nanesena na tampon, což je kus pružné gumy, a z tamponu na potiskovaný předmět. Tehcnologie je vhodná pro menší plochy, ale díky tvarovatelnosti tamponu je možné potiskovat i plochy, které nejsou rovné.

HORKÁ RAŽBA

Horkou ražbou je možné dosáhnout potisku s vysokým (kovovým) leskem. Je velmi používaný pro tisk zlaté či stříbrné barvy. Touto technologií je možné vyrábět i tzv. slepotisk či tisk hologramu. Nevýhodou je nemožnost kombinace barev a jejich omezená škála oproti ostatním tiskovým technologiím.

GRAVÍROVÁNÍ

Gravírování je technologie, při které je motiv, který má být přenesen na předmět, vytvořen v počítači a pomocí speciálního programového vybavení pak řídí obráběcí stroj, který do povrchu předmětu motiv frézuje nebo ryje diamantovým hrotem. V současnosti nám naše strojové vybavení umožňuje zpracovávat jak 2D tak 3D grafiku a to na předměty až do velikosti 2 x 3 m.

Více zde

FLOCKOVÁNÍ

Pokrytí povrchu výrobku PES střiží. Dodá luxusní, semišový vzhled.

1

SÍTOTISK

Potisk rovných, případně rotačních (kelímek) ploch. Výrazně odolnější nežli etiketa.

2

TAMPONOVÝ TISK

Potisk menších ploch se složitějšími tvary, nežli sítotiskem (např. ovládací prvky). Umožňuje tisknout velmi jemné motivy.

3

HORKÁ RAŽBA

Zalisování folie za horka přímo do plastu. Velmi odolné. Vhodné pro stříbrné, zlaté a jinak výrazné barvy.

4

GRAVÍROVÁNÍ

Opacování materiálu vysokootáčkovou frézou, řízenou ve 3D počítačem.

5
chci poptat / poradit
kontaktujte mne

Jelínek s.r.o.
Svatopluka Čecha 492
Mnichovo Hradiště, 295 01

Tel./fax: +420 326 771 361
Mobil: +420 777 134 491
E-mail: info@jelineksro.cz

Pracovní doba:
PO - PÁ: 7:00 - 15:30
Nebo kdykoli dle předchozí dohody


Zadejte Vaši poptávku nebo dotaz

Zde zadejte Vaši poptávku nebo dotaz. V nejbližším možném termínu Vás budeme nezávazně kontaktovat.

V případě potřeby můžete přiložit soubor s obrázkem.

(pole označená * jsou povinná a je nutné je vyplnit)

loading

Soubor je právě odesílán na server.
Prosím počkejte.

Zadejte kontakt

Zde zadejte Vaši žádost o nezávazný kontakt. Kontakovat Vás budeme v nejbližším možném termínu.

(pole označená * jsou povinná a je nutné je vyplnit)