SÍTOTISK

Sítotisk je nejběžnější technologií používanou pro potisk plochého materiálu. Hodí se především pro serie od stovek kusů výše. Tisknout je možné od nejmenších motivů po několikametrové tisky. Naše zkušenosti v tomto oboru jsou rozsáhlé, sítotisku se věnujeme již od roku 1993.

Naše reference 

Potisky kelímků pro českého výrobce kosmetiky Ryor. Použíté technologie : Sítotisk, horká ražba, tamponový tisk. Objem cca 50 000ks/měsíc. Vysoké nároky na kvalitu. Kelímek Ryor
Bernard pípa Držák výčepního zařízení pro piva Bernard.

Potisk flakonu na kosmetcký přípravek Dermacol REMOVER. Kelímek Ryor

Co je sítotisk a jak funguje
Sítotisk je technologie vhodná především pro rovné povrchy. Je však možné potisknout i lehce zaoblené (lehce prohnutý plech), nebo rotační plochy (kelímek), ale vždy musí být plocha souvislá a nepřerušovaná. Princip spočívá v protlačování barvy částečně zakrytým sítem. Dosáhneme tak přesných tvarů a je možné vytvářet i velmi přesné plnobarevné soutisky. Technologii sítotisku používáme i u flockování (pochlupování) textilu či papíru, kdy sítotiskem tiskneme lepidlo v požadovaném tvaru. 

Materiály, které lze potisknout 
Možnosti jsou obrovské - textil, plasty, kov, sklo, papír, dřevo - prakticky cokoliv je možné sítotiskem potisknout - jen plocha musí být vhodná. Obecně sítotisk používáme především u větších potisků. Pro menší rozměry je vhodnější tamponový tisk.

 

FLOCKOVÁNÍ
SÍTOTISK
TAMPONOVÝ TISK
HORKÁ RAŽBA
GRAVÍROVÁNÍ

FLOCKOVÁNÍ

Flockování je vysokonapěťové nanášení polyamidových vláken na povrch produktu, jehož cílem je vytvoření sametového povrchu. Naše společnost disponuje nástřikovým automatem, díky kterému je při seriovém zpracování lepidlo vždy nanášeno ve stejné vrstvě na stejná místa. Ano i tato myš je pokryta flockem...

SÍTOTISK

Sítotisk je nejběžnější technologií používanou pro potisk plochého materiálu. Hodí se především pro serie od stovek kusů výše. Tisknout je možné od nejmenších motivů po několikametrové tisky. Naše zkušenosti v tomto oboru jsou rozsáhlé, sítotisku se věnujeme již od roku 1993.

TAMPONOVÝ TISK

Tamponový tisk pracuje na principu přenosu barvy tamponem. Nejprve je do speciální matrice vyleptán motiv tisku. Poté je na matrici nanesena barva a ta je ostrým plechem setřena. Zbyde pouze barva ve vyleptané části. Ta je následně nanesena na tampon, což je kus pružné gumy, a z tamponu na potiskovaný předmět. Tehcnologie je vhodná pro menší plochy, ale díky tvarovatelnosti tamponu je možné potiskovat i plochy, které nejsou rovné.

HORKÁ RAŽBA

Horkou ražbou je možné dosáhnout potisku s vysokým (kovovým) leskem. Je velmi používaný pro tisk zlaté či stříbrné barvy. Touto technologií je možné vyrábět i tzv. slepotisk či tisk hologramu. Nevýhodou je nemožnost kombinace barev a jejich omezená škála oproti ostatním tiskovým technologiím.

GRAVÍROVÁNÍ

Gravírování je technologie, při které je motiv, který má být přenesen na předmět, vytvořen v počítači a pomocí speciálního programového vybavení pak řídí obráběcí stroj, který do povrchu předmětu motiv frézuje nebo ryje diamantovým hrotem. V současnosti nám naše strojové vybavení umožňuje zpracovávat jak 2D tak 3D grafiku a to na předměty až do velikosti 2 x 3 m.

Více zde

FLOCKOVÁNÍ

Pokrytí povrchu výrobku PES střiží. Dodá luxusní, semišový vzhled.

1

SÍTOTISK

Potisk rovných, případně rotačních (kelímek) ploch. Výrazně odolnější nežli etiketa.

2

TAMPONOVÝ TISK

Potisk menších ploch se složitějšími tvary, nežli sítotiskem (např. ovládací prvky). Umožňuje tisknout velmi jemné motivy.

3

HORKÁ RAŽBA

Zalisování folie za horka přímo do plastu. Velmi odolné. Vhodné pro stříbrné, zlaté a jinak výrazné barvy.

4

GRAVÍROVÁNÍ

Opacování materiálu vysokootáčkovou frézou, řízenou ve 3D počítačem.

5
chci poptat / poradit
kontaktujte mne

Jelínek s.r.o.
Svatopluka Čecha 492
Mnichovo Hradiště, 295 01

Tel./fax: +420 326 771 361
Mobil: +420 777 134 491
E-mail: info@jelineksro.cz

Pracovní doba:
PO - PÁ: 7:00 - 15:30
Nebo kdykoli dle předchozí dohody


Zadejte Vaši poptávku nebo dotaz

Zde zadejte Vaši poptávku nebo dotaz. V nejbližším možném termínu Vás budeme nezávazně kontaktovat.

V případě potřeby můžete přiložit soubor s obrázkem.

(pole označená * jsou povinná a je nutné je vyplnit)

loading

Soubor je právě odesílán na server.
Prosím počkejte.

Zadejte kontakt

Zde zadejte Vaši žádost o nezávazný kontakt. Kontakovat Vás budeme v nejbližším možném termínu.

(pole označená * jsou povinná a je nutné je vyplnit)